Jak vybrat interiérové dveře do bytu?

Dveře jsou jedním z nejdůležitějších prvků vybavení bytů. Jejich vzhled diktuje styl, jaký si vybíráme pro náš obytný prostor – například moderní, klasický, eklektický nebo rustikální. Chcete-li si dobře vybrat dveře do bytu, máme pro vás několika tipů.
Model interiérových dveří by měl odpovídat vybavě samotného interiéru, zatímco jejich barva by měla odpovídat barvě podlahy a nábytku.


Ve velkých prostorech dobře vypadají plné…

dveře interiérové

Foto: www.oknapribram.cz

Ve velkých prostorech dobře vypadají plné dveře, zatímco v malých – prosklené interiérové dveře, protože rozjasní i ty nejtemnější místa na chodbě nebo v předpokoji. Proto pro bydlení na menším obývacím prostoru si vybíráme dveře s větším prosklením nebo plně skleněné dveře, získáme tímto hezký světelný efekt a lehkost. Dveře s menším prosklením se používá často pro koupelny, zatímco plné dveře pro ložnice – tyto druhy dveří nám pomohou zachovat intimitu a udělat tyto prostory více osobními místy.

Barva dveří je velice důležitá, protože nevhodná…

dveře interiérové

Foto: www.bydleniprokazdeho.cz

Barva dveří je velice důležitá, protože nevhodná může zničit efekt i nejpečlivěji vybaveného prostoru. Obecným pravidlem je, že pro malé prostory se hodí barvy světlé, jako třeba bílá barva nebo přírodně odstíny dřeva( javor, jasan, bříza, borovice nebo buk ), zatímco pro velké prostory by se měly používat tmavší( dub, višeň, ořech, wenge nebo exotické druhy dřeva: palisandr, jatoba nebo eben ).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.